בניית אתרי וורדפרס.

תוכנת בניית אתרי וורדפס (מכבסת מילים) היא מהפלטפורמות הכי פופולאריות היום בתחום בניית אתרים בארץ ובעולם. כ-30% מהאתרים בנויים עליה,  תוכנה שהחלה את דרכה כתוכנה לניהול בלוגים ומהר מאוד הציגה יתרונות שהפכו אותה למובילה בבניית אתרים דווקא מסיבה מאוד פשוטה- תרתי משמע. הפשטות שלה.

אם מישהו מחפש להסתבך עם תוכנות בניית אתרים ורואה בהן אתגר, היה ברור לכל מי שנתקל בוורדפס שדווקא הפשטות הזו שלה, קלות השימוש. היכולת להקים אתרים עם קוד פתוח, בלתי תלוי בחברת אחזקת אתר ו- 15,000 התוספות שכל אחד יכול להוסיף לאתר שלו כדי לשכלל אותו, אז הקסם הוא כנראה וורדפרס. 

היום אין מישהו שלא שמע על התוכנה הזו המאפשרת לכל מעצב גרפי להקים אתר בפשטות ובקלות ולבחור תבנית מתוך עשרות אלפי תבניות, שמציעות מגוון עצום של מבני אתרים. גם לגולשים היא קלה לשימוש ומייצרת חוויית משתמש וגם לגוגל, הכוהן הגדול של הרשת.

היתרונות של פלטפורמת וורדפרס לבניית אתרים .

וורדפרס על קוד פתוח .

אחד היתרונות שהפכו את פלטפורמת בניית אתרי וורדפרס למבוקשת כל כך בארץ ובעולם, היא העובדה שמדובר על אתרים הנבנים בקוד פתוח, ועל הגמישות בהכנסת השינויים המעודכנים באתר. אתר צריך להתנהג כמו עסק חדשני ואת זה אפשר להשיג בתוכנת וורדפרס. כאשר בונים את האתר חייבים להגדיר את קהל היעד ולהתאים אותו לצרכי הלקוח. חייבת להיות גם אופציה של שינוי מאפיינים כדי לגרום לו להיות מדורג גבוה בגוגל, כך הוא יוכל למשוך טראפיק לאתר. השאלה שהרבה לקוחות שרוצים להקים אתר שואלים את עצמם היא- האם אני צריך לבנות אתר עם קוד פתוח או קוד סגור?

וורדפרס היא מערכת בעלת קוד פתוח. הנתון הזה מאפשר לעשות באתר שינויים לאחר בנייתו. בניית אתרי וורדפרס מבוססת על תבנית קיימת ויש תוספים חינמיים או בתשלום אותם אפשר להוסיף לאתר ולשנות בהן את הפונקציות. התוספים הללו למעשה גורמים לכך שכל אתר הבנוי על וורדפרס יהיה תמיד מעודכן עם החידושים האחרונים וזה יתרון גדול מאוד מול הגולשים. הם מתרשמים לא רק ממראה של אתר או טקסט אלא גם ובעיקר מהחדשנות שלו ואוהבים לעשות עסקים עם אתרים המציגים חדשנות.

כאשר מדובר על אתר בקוד סגור, בעל האתר “שבוי” בידי חברת בניית האתרים. הוא משלם כל חודש כסף על ניהול ותחזוקת האתר והוא לא יכול לבצע באתר של שום פעולה בטעם עצמו, שכן הקוד נמצא בידי חברת בניית האתרים.

אולם אתר בקוד פתוח מאפשר לבעל האתר להיכנס לאתר שלו בכל עת ולבצע שינויים, והוא לא חייב חברת תחזוקת אתרים. הוא יכול להטיל את המשימה על אחד מעובדיו וזה לא כרוך בתשלום חודשי לחברה.

אתר בקוד פתוח שייך לבעליו. אתר בקוד סגור מגביל את בעליו בפעולות ובשינויים שהוא רוצה לעשות באתר וכל פעולה כזו כרוכה בתשלום.

בניית אתרי וורדפרס- אין סוף תוספים חינמיים .

בכל העולם פועלת מטעם עצמה במדינות שונות בעולם, קהיליית מתכנתים המפתחים תוספים לצורך בניית אתרי וורדפרס. אלה יכולים לשדרג כל אתר, לבצע שיווק דיגיטלי ולערוך באתר שינויים כמו: תוספים המסייעים לקידום אתרים SEO, עורך תוכן ויזואלי, תוספים לרשתות חברתיות, תוסף להצגת תמונות מהאינסטגרם באתר ותוסף להצגת גלריות של תמונות באתר.

תוספי טפסים. תוסף לבניית אתר חנות איקומרס של וורדפרס. הוא קיים ב-42 % מאתרי החנות ברשת. תוספים לשיווק של תוכנות, קבצי מוזיקה ותמונות דיגיטליות. תוספי אופטימיזציה. תוספי CRM מערכות של ניהול קשרי לקוחות ועוד. 

הנה כמה דוגמאות לתוספים חשובים ופופולאריים לאתרי וורדפרס.

קלות ופשטות- מילות הקסם של וורדפרס .

בעידן דיגיטלי בו לא כל הגולשים נולדו עם ג’ויסטיק ביד כמו דור ה-X,Y,Z חשוב להקים אתרים ידידותיים למשתמש, שמאפשרים לכל גולש להבין את האתר ולהתמצא בו בקלות. גם מבוגרים היום גולשים באינטרנט והם כוח קנייה עצום ולכן חשוב שאתרים יהיו קלים לתפעול.

זה בעצם מה שמייחד בניית אתרי וורדפרס, שהם קלים לבנייה וגם קלים למשתמש. בסופו של דבר השאיפה של כל אתר עסקי או שיווקי היא להגדיל את כמות הגולשים המגיעים לאתר ולכן כאשר מדובר על אתר קל לשימוש, זה נוח וטוב לגולשים.

חשוב לציין שפשטות וקלות השימוש של אתרי וורדפרס גרמה להם גם להיות המועדפים על גוגל ולכן יכולים להעיד אנשי SEO, הם מקודמים יותר מאשר אתרים על פלטפורמות אחרות. זה אומר שאם אתם רוצים למכור מוצרים או שירות באתר שלכם, או שמדובר באתר חנות און ליין וורדפרס, אין ספק שתראו כמה טראפיק מגיע לאתר שלכם רק בגלל שהוא בנוי על וורדפרס ומדורג גבוה ע”י גוגל.

שאלות ותשובות.

משום שכל בעל אתר יוכל לנהל ולתחזק את האתר שלו בעצמו. ללא תלות בחברת תחזוקה וגם מבלי לשלם על כך כל חודש לחברה. האתר יהיה שלו והקוד יהיה אצלו, מה שלא קורה כאשר מדובר באתר בקוד סגור שהקוד נשאר אצל חברת בניית האתרים ובעל האתר תלוי בהם כדי לנהל את האתר או לבצע בו פעולות של שינוי טקסטים או תמונות. כמובן שכל זה כרוך גם בתשלום. 

כמובן שהאתר יותאם בסופו של דבר לייעוד שלו. חברת בניית האתרים תוכל לנתח את צרכי העסק או החברה ולבחור בתבנית אתר שהכי מתאימה לצרכים של הלקוח. אתר חייב להצליח לספק ללקוח את הדרישות שלו בין אם מדובר באתר בקוד פתוח או סגור. הכי חשוב שהוא יהיה נעים ונוח לשימוש הגולשים, ימשוך אותם לגלוש בו ויהפוך אותם ללקוחות. השינויים האפשריים באתרים בקוד פתוח ובעיקר באתרי וורדפרס גורמים להם להיות מאוד חדשניים ומעודכנים והגולשים אוהבים לעשות עסקים עם אתרים כאלה.

בניית אתרי וורדפרס אומנם קלה לביצוע אבל מעבר להקמת האתר, יש עוד הרבה אלמנטים שקשורים בהקמת אתר טוב, ידידותי למשתמש ועם יכולת קידום אורגנית. לכן מוטב לתת לחברה מקצועית להקים את האתר. היא גם תוכל להתאים את התבנית לצרכים שלכם וכן את התוספות המתאימות לאתר.

לפני הקמת האתר יבצע צוות החברה ניתוח אפיון של האתר המתאים לכם. האם אתם אתר תדמיתי או שיווקי, האם מדובר באתר חנות. מתוך לימוד והבנת צרכי הלקוח, מבצעת החברה מחקר מתחרים ומחליטה מהו האתר שיכול לייצג אתכם הכי טוב וגם להגשים את היעדים שלו. החברה מהצד שלה תייעץ ללקוח על האתר האופטימלי עבורו, שאגב- חייב להיות שונה לחלוטין מאתרים של המתחרים הם בפונטים והן בבחירת הצבעים. כל דמיון לאתרים אחרים, עלול לבלבל את הגולשים ולהדיר את רגליהם לאתרים דומים.

התשובה היא כן ובגדול. זוהי אחת המגמות הכי בולטות היום בבניית אתרי אי-קומרס. העובדה שהפלטפורמה כל כך קלה ונוחה למשתמשים, חשובה מאוד בעיקר באתרי חנויות שיש בהן אינטראקציה אין סופית מול כל לקוח והאתר צריך להגיב מהר ונכון. יש המון תוספים שמתאימים גם לשיווק דיגיטלי ומגבירים את המכירות באתרי חנות וורדפרס. חברת בניית אתרי וורדפרס תוכל להקים לכם אתר און ליין אופטימלי.  

בנוסף עלות הקמת חנות און ליין על וורדפרס יותר זולה מפלטפורמות אחרות, גם היא בקוד פתוח ואין הגבלה על כמות המוצרים שיכולים להיות בה כולל ניהול קופונים ומבצעים, צורות שונות של סליקה ועוד.

חווית משתמש זה ביטוי שנולד עם האינטרנט. מדובר על תיאור נוחות הגלישה של הגולשים באתר. כאשר מדובר באתר ידידותי למשתמש עיצוב ממשק המשתמש שלו –UI-UX מספק לגולש את היכולת לנווט בין דפי האתר במהירות שהוא רוצה. האתר לא איטי ולא נתקע. יש בו כותרות מכוונות כמו “תמרורים” שמהם יכול הגולש להגיע למידע שהוא רוצה בקלות. 

חשוב להבין שבעידן הזה “סבלנות” היא מצרך נדיר. היום מדברים על 8 שניות של סבלנות שיש לגולשים כאשר הם גולשים. זה אומר שאם האתר שלכם נטען לאט, נתקע, הגולש לא מסתדר עם ממשק המשתמש כי הוא מסורבל או לא ברור, איבדתם את הגולש ובמילים אחרות. איבדתם את הלקוח הפוטנציאלי שלכם.

לכן כל כך חשוב שהאתר יהיה נגיש, זמין וקל ושהגולש ירגיש שהוא מבקר בחנות פיזית ויש לו יכולת להתמצא באתר בקלות. זה מעניק ביטחון לגולשים וכמובן עושה עליהם רושם טוב שהאתר ידידותי וגורם להם להישאר בו