בניית אתר וורדפרס – מה חשוב לדעת?

בניית אתר וורדפרס - מה חשוב לדעת?

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

WORDPRESS (וורדפרס) היא מערכת קוד פתוח המשמשת בין היתר למטרות בנייה של אתרי אינטרנט מכל סוג ובכל סדר גודל. השימוש במערכת זו החל בשנת  2003 ומאז ועד היום מערכת ה-וורדפרס נחשבת לאחת ממערכות קוד פתוח הפופולאריות ביותר לבניית אתרים וזאת לנוכח היתרונות הרבים הנלווים לתהליכי הבנייה והתחזוקה של האתר. על פי הערכות שונות, שליש (כ-33%) מהאתרים הפועלים כיום ברשת האינטרנט הם אתרים אשר נבנו ופותחו באמצעות המערכת.

סוגי אתרים הניתנים לבנייה ב-WORDPRESS

באמצעות וורדפרס ניתן לפתח, לעצב ולבנות את כל סוגי האתרים האפשריים, החל מאתרי תדמית ועד לאתרי מסחר מקוון. ברוב המקרים, אתרי וורדפרס נבנים כעמוד גלילה אחד בו מופיעים כל תכני האתר, אך בהחלט  ניתן לבנות אתרי וורדפרס המשלבים בתוכם דפי אתר שונים בדומה למתכונת בניית אתרים באמצעות מערכות קוד סגור. כאשר מדברים על בניית אתר וורדפרס, מדברים למעשה על 2 אפשרויות מרכזיות, האחת באמצעות תבניות עיצוב מובנות והשנייה במסגרת הליך פיתוח ובנייה המותאם באופן אישי לצרכי האתר. בניית אתר וורדפרס באמצעות תבניות מובנות נועד בעיקר לצרכי הקמתם של אתרי אינטרנט פשוטים יותר או לצרכי הקמתם של דפי בלוג שהם למעשה המטרה הייעודית שלשמה פותחה מערכת הוורדפרס מלכתחילה. מנגד, בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית הוא תהליך בנייה של אתרים מורכבים יותר אותם תרצו לקדם באופן יעיל יותר.

בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית – מה התהליך כולל?

בדומה לבניית אתר רגיל באמצעות מערכות קוד סגורות, גם בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית הוא תהליך בנייה במסגרתו מושם דגש על שלב אפיון האתר במהלכו מגדירים את סוג ואופי האתר, מטרותיו, קהלי היעד אליהם הוא מכוון וכדומה. כמו כן, תהליך בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית הוא תהליך עבודה במסגרתו מושם דגש על ההתאמה הרספונסיבית של האתר לסביבת המובייל, יכולות הקידום של האתר במנועי החיפוש והטמעתם של תוספי וורדפרס כאלו ואחרים הנחוצים לצרכי תפעול ותחזוקה של האתר לאורך זמן.

מה חשוב לדעת על תוספי וורדפרס?

תוספי וורדפרס הם למעשה פיצ'רים שונים המפותחים על ידי קהילת מפתחי מערכות קוד פתוח המונה עשרות אלפי מפתחים מסביב לעולם. תוספים אלו ניתנים להטמעה בכל אתר וורדפרס מכל סוג ובכל סדר גודל והם משמשים בין היתר לצרכי תפעול ותחזוקת האתר במגוון רחב של תחומים, לרבות, אופן תצוגת האתר והצגת סרטונים ותמונות באתר, אופן הנגשת האתר לבעלי מוגבלויות, אופן ניהול התוכן באתר באמצעות מערכת דינמית לניהול תוכן ועוד. כמו כן, תוספי הוורדפרס משמשים למטרות שיפור מהירות בכל הנוגע לטעינת דפי האתר, מסייעים לשיפור מערכות אבטחת המידע באתר ומסייעים לצרכי הקידום השונים במנועי החיפוש ולצרכי הגברת הנוכחות של האתר ברשת.

מהם היתרונות הנלווים לבניית אתרים באמצעות מערכת ה-WORDPRESS?

בניית אתר וורדפרס, גם במקרים בהם היא מיושמת באמצעות תכניות עיצוב מובנות וגם במקרים בהם היא מיושמת במסגרת הליכי בניית אתרים בהתאמה אישית מלאה, תאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות לאורך כל שלבי הפיתוח, העיצוב והבנייה של האתר וגם לאורך שלבי תחזוקת האתר וקידומו במנועי החיפוש לאחר עלייתו לאוויר. יתרונותיהם של אתרי וורדפרס כוללים בין היתר:

  • תמיכה מלאה בעברית – מערכת הוורדפרס היא מערכת קוד פתוח המאפשרת לכם ליהנות מתמיכה מלאה לאתרים המופיעים בשפה העברית, כאשר גם עדכוני תוספים מתעדכנים באופן מיידי לעברית.
  • מערכת ניהול תוכן – מאחורי כל אתר וורדפרס עומדת מערכת לניהול תוכן המאפשרת לבעלי/מפעילי האתר לבצע מגוון רחב של פעולות תפעול ותחזוקה של האתר בכל רגע נתון ומבלי להידרש לצרכי שינוי קוד וכדומה באמצעות אנשי התכנות של האתר. באופן זה, תחזוקת אתר וורדפרס מתאפשרת באופן מלא ומוחלט על ידי בעלי או מפעילי האתר.
  • עדכונים שוטפים לאתר בהתאם לצרכי ניהול האתר – מדי יום תוכלו להטמיע תוספי וורדפרס חדשים אשר פותחו או עודכנו על ידי קהילת מפתחי וורדפרס העולמית. תוספים ועדכונים אלו מאפשרים לכם לשדרג את האתר בכל רגע נתון.

וזאת לצד יתרונות נוספים הבאים לידי ביטוי ביכולות ההנגשה של אתר וורדפרס לסביבת המובייל ויכולות קידום אתר וורדפרס בגוגל ומנועי החיפוש.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך