עיצוב אתר וורדפרס מנצח

עיצוב אתר וורדפרס

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

וורדפרס הנה פלטפורמה ידידותית להקמת אתרים, המועדפת לצרכי קידום גם על גוגל ואשר כ-30% מהאתרים היום בעולם בנויים עליה.

מדובר בכלל על תוכה שפותחה מראש לניהול בלוגים כשמה "מכבסת מילים" אשר הפכה במרוצת השנים לתוכנת ניהול כל כך ידידותית ונוחה ולכן אומצה כפלטפורמה לאתר. יש לוורדפרס קהילה של מפתחים בכל העולם אשר כל אחד מהם משפר ומשדרג את היכולות שלה עם תופסים שכל אחד יכול להתאים ולהטמיע באתר שלו. תפוצת וורדפרס כאמור היא בקנה מידה עולמי רחב.

רוב מקדמי האתרים גם יעידו על האהדה שיש לגוגל כלפי אתרים המבוססים על וורדפרס. יש בה משהו מאוד פשוט וברור שעוזר גם לגוגל לקדם את האתרים הללו ועושה למנוע החיפוש הזה את החיים קלים.

אתרי וורדפרס מקודמים הרבה יותר מהר מאשר אתרים אחרים על כך יעידו מקדמי אתרים.

עיצוב אתר וורדפרס צריך להיעשות בהתאמה לסוג העסק ולאפיון שלו. 

עיצוב אתר לעסקים קטנים

עיצוב אתר וורדפרס צריך להיעשות מתוך מחשבה עסקית ואסטרטגיה המקדמת את העסק. העיצוב חייב ראשית להתאים לאופי העיסוק של בעל האתר בין אם זה אתר של בית אבות ובין אם זה אתר של עורך דין, רופא או איש מזגנים.

ההתאמה נעשית בצורה גרפית, הן בבחירת הפונטים, הצבעים וגיבוש כל קונספט האתר לכדי אמירה גרפית אחת ברורה.

כל מי שנכנס לאתר צריך להבין מיד באמצעות השפה הגרפית במה הוא עוסק, או לפחות לנחש. אפשר לעשות את זה בגרפיקה ממש בלי מילים כמו שלוגו מייצג את החזון של העסק בלי מילים אלא רק בסמליל.

יש איזו חלוקה קלאסית של צבעים אשר מאפיינים תחומי עיסוק מסוימים. לצלמים ואולפני הקלטה תמיד יהיו אתרים בצבע שחור, גננים ילכו כמובן על הטבע הירוק. אתרים של מים מינרלים יראו לכם בועות כחולות מבעבעות, עד שממש יתחשק לכם לשתות.

בעידן הזה של העולם הדיגיטלי, אין כמעט עסק שלא מחזיק אתר אינטרנט לטובת העסק שלו, והוא מהווה סניף נוסף שלו אבל לא בעולם המציאות אלא און ליין.

מגמות עיצוב אתרים 2020

אחת המגמות הכי בולטות בעיצוב אתרים וכן עיצוב אתר וורדפרס בפרט היא פשטות בעיצוב, ההיפך מתחכום ראוותני. מדובר על גישה מינימליסטית שהופכת להיות יותר ויותר פופולארית ככל שבוחנים יותר אתרי אינטרנט.

עיצוב מינימליסטי שאגב הוא לא רק מגמה מובילה באתרים אלא גם בעיצוב הבית בא לידי ביטוי בשימוש ושילוב אלמנטים שונים אבל כאלה שאין ביניהם ניגודיות ושמשלימים אחד את השני ואף אחד מהם לא מסיח את תשומת הלב מהשני.

מגמה נוספת היא צמצום מספר הצבעים בדף, בלי עומס אשר מסיח את הדעת מהתוכן והנושא של האתר, אלא לוח צבעים מוגבל שמאפשר לגולשים לחוות מרחב וחופש בתוך האתר מה שנקרא "לנשום".

כך יכול כל גולש בבטחה ובשקט לגלוש לאתר ולחפש את המידע שהוא צריך, לחוש שלא מעמיסים עליו מידע ובכלל זה גם לא צבעים וגרפיקה. 

נגישות אתרים 

אחד הדברים הנדרשים היום ברשת מכל אתר היא נגישות למען ציבור המוגבלים. כאשר עושים עיצוב אתר וורדפרס מקפידים על כך שהוא יהיה גם נגיש לאנשים בעלי נכויות ומשיגים זאת באמצעות חלופות שונות למען ציבור העיוורים, המוגבלים פיסית, חירשים ועוד.

נגישות אתרים איננה המלצה היא חובה וטוב שכך, משום שהגיע הזמן שגם ציבור זה יוכל לגלוש לאתרים בעיקר נותני שירות ולהרוויח את כל היתרונות שיש באתרים ברשת. לכן בתהליך של בניית אתרים בוורדפרס יש לתת דגש רב על נגישות האתר.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך