בניית אתר וורדפרס – פלטפורמת בניית האתרים הפופולרית בעולם

בניית אתר וורדפרס

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן חינמית המאפשרת לכל משתמש אינטרנט להקים אתר בסיסי. זוהי תוכנה חופשית, כלומר היא מופצת באופן חופשי לכל תחת רישיון ציבורי וגם מבוססת על קוד פתוח ולכן כל אחד יכול להוסיף לה קוד, והיא לא כפופה לזכויות יוצרים. וורדפרס נוצרה על מנת להנגיש את עולם בניית האתרים לציבור הרחב, למי שלא יודע לתכנת ולכתוב קוד. לכן כיום, בניית אתר וורדפרס היא הבחירה הפופולארית בעולם, והיא משמשת את מי שרוצה להקים בלוג אישי וקטן או אתר ענק עם אלפי משתמשים כאחד.

וורדפרס היא הממשיכה של b2/cafelog, פרויקט קודם של המייסדים מאט מולנווג ומייק ליטל, והיא יצאה ב-2003, והפכה להיות המערכת שעל בסיסה בנויים כשליש מהאתרים בעולם. הבסיס של הפלטפורמה הוא היכולת ליצור אתרים עם עמודים, פוסטים ותפריטים באופן עצמאי ללא ידע בתכנות, אך כיום וורדפרס מציעה שלל אופציות נוספות, ביניהן אופציות שנפתחות למשלמי פרימיום בלבד. 

ממה מורכב אתר וורדפרס? 

בעת בניית אתר במערכת וורדפרס יש להתייחס לשלד שלו. השלד של כל אתר הוא העמודים הקבועים והסטטים המרכיבים אותו, שבהם התוכן הוא פחות או יותר קבוע ולא משתנה ומכיל מידע קריטי למבקרים באתר כמו אודות, יצירת קשר, תפריטים שונים, מפת האתר. אל העמודים הללו מגיעים באמצעות תפריטים באתר, בדרך כלל אלו ימצאו באופן מאונך בצד האתר כשורת כפתורים או באופן מאוזן בכותרת האתר. 

מאפיין נוסף של בניית אתר וורדפרס הוא התבניות. תבניות וורדפרס מאפשרות לכם לבחור את העיצוב של האתר, החל מהמבנה שלו, כלומר ממיקומם של התפריטים, הכותרות, העמודים, וכן גם בצבעים והגופנים והסגנון הכללי שלו. בחירת תבנית היא חלק קריטי שישפיע על אופי האתר שלכם בהמשך ולכן יש להתאים אותה לצרכים שלכם. למשל, בהנחה שאתם פותחים בלוג, יש לבחור תבנית שמתאימה לטקסטים מרובים, לחלוקה לקטגוריות ועוד. כמו כן, אם אתם פותחים חנות אינטרנטית יש לבחור תבנית שתתאים לתכנים יותר וויזואליים ולתפריטים השונים של החנות.

ווידג׳טים, פוסטים ותוספים

אתר וורדפרס יהיה מורכב גם מפוסטים, כלומר ממרכיבי טקסט. פוסטים יכולים להיות מאמרים שיווקיים, קטעי בלוג, מתכונים, מידע על מוצרים ועוד. פוסטים למעשה ימלאו את האתר שלכם בתוכן ויהפכו אותו לעשיר ונגיש למבקרים. את הפוסטים ניתן להציג לפי קטגוריות, תגיות וכן גם לפי תאריכים. ווידג׳טים הם חלקים שונים באתר שימצאו בו באופן קבוע ברגע שתקבעו אותם. בין הווידג׳טים השונים שיש ניתן לבחור תצוגת קטגוריות, תיבת חיפוש, לוח שנה, תפריט, כפתור ועוד. הווידג׳טים יאפשרו לגולשים באתר שלכם לנווט בו ולמצוא את התוכן או המידע שהם מחפשים או מעוניינים בו. 

תוספים הם למעשה מה שמרחיב את היכולות שלכם בעיצוב ושדרוג בניית אתר וורדפרס. הם יאפשרו לכם בין היתר להוסיף מודעות, טפסים, רישומים לרשימת תפוצה, חיבור לרשתות חברתיות, כפתורי שיתוף, שיפור מהירות האתר, עיצוב עמודים, הוספת חנות לאתר, אבטחה, קידום אתרים בגוגל ועוד. 

וורדפרס תומכת בעברית

לא סתם וורדפרס היא אחת הפלטפורמות בתחום בניית אתרים מהפופולרית בארץ, היא אחת הפלטפורמות היחידות שמציעות תמיכה מלאה בשפה העברית. בניית אתר וורדפרס היא קלה מאי פעם לעומת פלטפורמות אחרות, משום שישנו אפילו מבחר רב של תבניות המותאמות לשפה העברית. מעבר לכך, הקוד הפתוח של המערכת מאפשר לעשות שינויים בכל רמה, גם הקטנה ביותר, למי שמעוניין להתאים את האתר שלו לצרכים האישיים שלו ולבנות אתר מרשים, מקצועי שיקדם אותו, את העסק שלו, את הבלוג שלו וכו׳.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך