יועץ נגישות לאתרים

יועץ נגישות לאתרים

אין היום חברה שלא שוכרת את שירותיו של יועץ נגישות לאתרים. המטרה היא כמובן להנגיש את האתר, כדי לאפשר לאוכלוסיית הנכים גישה לאתרים ברשת. כל שנה ב-3 בדצמבר חל היום הבינלאומי של זכויות אנשים עם מוגבלות. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת נתונים על מוגבלות של בני 20 ומעלה.

לפי הסקר ל-14% יש מגבלה תפקודית והם גברים וגם נשים. ככל שמתבגרים כך התפקוד מחמיר. בגילאי 65-74% יש 28% נשים בעלי מגבלות תפקודית חמורה ו-27% מהגברים. בגיל 7 5 ומעלה מדובר על 51%.

אנשים עם מגבלות משתמשים במחשב ובאינטרנט פחות משאר האוכלוסייה, אבל צריך לאפשר גם להם, כמה שהם משתמשים את האפשרות לנצל את הערוץ הזה. 70% עם מוגבלות משתמשים ברשת לעומת 87% לא מוגבלות.

אוכלוסיית הנכים משתמשת ברשת גם באמצעות הסמארטפון. חשוב לציין שהם משתמשים ברשת כל יום או כמעט כל יום. 28% מהם משתמשים באינטרנט בגלל עבודה ו-24% לצורך לימודים. 

מי חייב יועץ נגישות לאתרים ?

כל אתר המעניק שירות או מידע כלשהו לציבור כולו בתחומים כמו: בריאות, מסחר, חינוך, בידור, ספורט ועוד, נחשב לאתר נותן שירות וחייב לשכור את שירותיו של יועץ נגישות לאתרים, כדי לבצע  הנגשה באתר. תקן הנגישות של אתרים בארץ, מתבסס על הנחיות בינלאומיות. מסמך ההנחיות כולל דוגמאות והסברים. אתה אשר עומד בדרישות על פי התקנים, מאפשר לאנשים עם מוגבלות לנצל אותו לצרכים שונים.

הרעיון המרכזי בנגישות אתר, היא להתייחס את המגבלות הקיימות ולאתר אמצעים חלופיים שיכולים לאפשר שימוש באינטרנט ובמחשב לבעלי מוגבלויות. זה יכול להיות תוכנה קוראת מסך, תיאור מאחורי כל כפתור ותמונה, הדגשה של קישורים, כותרות לסרטוני וידיאו ועוד. 

כיוון שאין היום מישהו שלא מנצל את האינטרנט, חייבים לאפשר גם לאנשים בעלי מוגבלות לנצל את היתרונות של הרשת. 

למה ציבור הנכים צריך אינטרנט?

אפשר לומר ללא כל ספק, כי ציבור הנכים זקוק לשימוש באינטרנט יותר מכל ציבור אחר. בעוד שאנשים ללא מוגבלות יכולים לצאת ולעשות קניות, דווקא ציבור המוגבלים לא יכול לכתת את רגליו ממקום למקום והיכולת של קניות און ליין, אידיאלית עבור אנשים מוגבלים. 

בנוסף לכך לציבור המוגבלים יש המון סידורים, הרבה יותר מהאוכלוסייה שאיננה מוגבלת. עזרים רפואיים, תרופות, טיפולים ועוד. כל אלה דורשים ריצות הלוך וחזור לקופות חולים, בתי חולים ואלה מבצעים היום חלק מהשירותים שלהם און ליין בהעברת מידע, רישומים ועוד.

כמו כולם גם ציבור המוגבלים גולש ברשת וחוסך בזמן, מוריד טפסים, שולח, מקבל מידע לו הוא זקוק, לעתים זה מידע שמכוון ספציפית למוגבלים.

לא רק המוגבלים מרוויחים מהנגישות

לאנשים עם מוגבלות קשה מאוד למצוא תעסוקה, ואותה היום כולם מוצאים ברשת. לכן הגיוני שגם הם יוכלו להתחבר לרשת ולמצוא לעצמם תעסוקה. ולא רק היא- אנשים עם מוגבלות יכולים לצאת וללמוד, לרכוש השכלה ולהצליח. הם צריכים בשביל זה מחשב ורשת, כדי לקבל מידע על אפשרויות הלימוד, קורסים, חוגים ועוד ממש כמו שהמידע הזה זמין לאנשים בלי מוגבלות. 

חשוב לומר כי לא רק ציבור המוגבלים מרוויח מאתרים נגישים, אלא גם בעליהם. הם מגיעים ליותר אנשים שיוצאים, בלים, קונים כרטיסים, הולכים למסעדות ועוד. כלומר- הציבור הזה אומנם מוגבל אבל הוא חי וקיים, פעיל ומבלה, ויש מה להציע לו. 

גם מבחינת קידום חשוב לומר כי אתר נגיש חביב על מנועי החיפוש, והנגשת אתרים כך אומר יועץ נגישות אתרים, מובילה לעלייה במספר הכניסות לאתר.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך