מיתוג עסקי מחדש

מיתוג עסקי

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

כל עסק זקוק לעתים ל”ניעור” שיכול לחולל בו פלאים. שגרה של עסק מעידה לעתים על חוסר ביצירתיות וצורך בזריקת עידוד שיכולה בהחלט גם להיות, מיתוג מחדש או שינוי המיתוג הקיים.

מיתוג עסקי הוא גם עניין של אופנה. ואם העסק שלכם עבר מיתוג לפני עשר שנים, אולי הגיע הזמן לעשות משהו חדש, לחשוב בצורה יצירתית, זה עשוי להועיל לכם בכל מיני כיוונים. פתאום אולי גם תגלו כי אתם רוצים להכניס נישות חדשות לעסק שלכם, לפתוח עוד סניף. להקים חנות און ליין. מיתוג מעורר את כל השאלות ששאלתם את עצמכם עם הקמת העסק ומוביל אתכם לענות עליהם שוב. פתאום תגלו כי קצת “נרדמתם” בשמירה ואת מה שאתם מוכרים, מוכרים עוד כמה, אבל הם השכילו להכניס עוד מוצרים משלימים בעוד אתם, נכנסתם לשגרה לא יצירתית בכלל.

התהליך עצמו חיוני. הוא מצית מחדש את המחשבות, גורם להם להתנער מאדישות, מהרגל ופותח ערוצי חשיבה ועשייה חדשים. זה חשוב לכל עסק בכל מצב

רמזים שאתם זקוקים למיתוג מחדש

אם אתם מרגישים שהעסק שלכם לא מצליח להמריא. שיש ירידה במכירות, בעוד שהזירה התחרותית שלכם רותחת ובועטת. נסו לבדוק מה השתנה. יכול להיות שאתם לא ממש נוכחים בזירה הדיגיטלית שהיא בעצם בסיס חשוב מאוד לכל עסק וחברה בעידן הזה. לא טרחתם להרים אתר, לא עושים לו קידום, לא יודעים איך להביא לקוחות חדשים. 

אתם לא אמורים להסתפק במועט אתם פשוט זקוקים לתהליך של מיתוג עסקי מחדש, שיוביל אסטרטגיית שיווק חדשה. הרבה פעמים זה ידרוש מכם שינויים, גמישות וראש פתוח וזה בדיוק מה שאתם צריכים כדי שיהיה לכם עסק מנצח שלא צובר אבק, אלא מתמודד עם השינויים בעולם העסקי שלו. 

מיתוג מייגע, מיושן וחסר יצירתיות עלול להבריח את הלקוחות שלכם. אתם חייבים להשקיע כל מה שנדרש מכם כדי ליישר קו עם העולם הדיגיטלי, עם הצרכים החדשים של הלקוחות שלכם. צריך לדעת לעשות את זה בצורה מקצועית. 

התמודדות עם עולם המיתוג החדש

אם נפתחה בפני העסק שלכם, הזדמנות עסקית חדשה כמו שוק שלא היה קיים, ואתם מבינים שיש פתאום קהל יעד אחר למוצרים שלכם, אתם זקוקים למיתוג מחדש. זה אומר שאתם צריכים לפנות לסוכנות דיגיטל העוסקת במיתוג, שתניב לכם מיתוג עסקי שיכוון גם לקהלי היעד החדשים. 

מיתוג מחדש יכול לכלול הוספת שם, או שינוי שם. שינוי אריזות, הוספת צבעים לאריזות, שינוי לוגו ועוד. 

הוא יהיה קריטי לגורל העסק שלכם, והוא חייב להיעשות במקצועיות. אם אתם לא מבינים במיתוג, אתם זקוקים לאנשי מקצוע שאתם סומכים עליהם. בעידן הזה ברור הוא שכל מיתוג מחדש גם עשוי לגרום לכם להיות יותר פעילים, חשופים ונוכחים בעולם הדיגיטלי. הקמה של דף עסקי בפייסבוק, אתר מותאם לעסק וקמפיינים שיכריזו על השינוי שערכתם.

מיתוג עסקי זה לא קוסמטיקה

יש עסקים שעושים טעויות וחושבים שמיתוג מחדש הוא שינוי קוסמטי. למשל משנים את האריזות וזהו, אבל מדובר בתהליך הרבה יותר ארוך ומורכב. הרבה פעמים יש צורך להגדיר מחדש את קהלי היעד, את השווקים שלכם אפילו מיקום גיאוגרפי אם זה נדרש כדי שהמוצר או השירות שלכם יצליחו. 

ברמה הדיגיטלית, אתם יכולים להקים חנות און ליין , מועדון לקוחות, לפרסם בלוג מעניין וליצור אינטראקציה עם קהל היעד שלכם במקומות בהם הם נמצאים וזה ברשת.

עדכון הלוגו הוא סמנטיקה, אבל גם עליו אפשר לעשות קמפיין שלם כדי ליידע את הלקוחות שלכם. ובעניין זה חשוב לומר, כאשר עושים מיתוג עסקי מחדש אסור לשנות את הלוגו לחלוטין, כי אם רק מה שנקרא “לעגל פינות”, כי בכל זאת הוא צבר כבר כמה לקוחות שצריכים לזהות אותו מיד. 

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך