ניהול מדיה חברתית – 5 דברים שחשוב לדעת על מדיה חברתית

ניהול מדיה חברתית

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

תחום ה-SOCIAL MEDIA (מדיה חברתית) הוא אחד מתחומי השיווק הדיגיטלי המדוברים ביותר בשנים האחרונות וזאת לנוכח הפופולאריות ההולכת וגוברת של הרשתות החברתיות השונות ולנוכח חשיבותן בחיי היומיום של כל אחד ואחת מאיתנו. על מנת להבין יותר את חשיבותן של הרשתות החברתיות בכל הנוגע לתחום השיווק הדיגיטלי, ריכזנו עבורכם 5 נושאים מרכזיים הקשורים להליכי ניהול מדיה חברתית ברשת.

מספר מילים על תחום הרשתות החברתיות

כאשר מדברים על תחום הרשתות החברתיות מדברים למעשה על מספר רשתות חברתיות מובילות שלכל אחת מהן מספר גדול של משתמשים בכל רגע נתון וביניהן: פייסבוק הנחשבת לרשת החברתית הגדולה והמובילה בתחום, אינסטגרם שתוך פרק זמן קצר יחסית הפכה לאחת מהרשתות החברתיות המובילות בקרב הקהל הצעיר יחסית, טוויטר הנחשבת לרשת חברתית לבעלי מעורבות בחיים הפוליטיים בעיקר, לינקדאין הנחשבת לרשת החברתית של עולם העסקים ובעלי המקצועות החופשיים. מעבר לכך, בשנתיים האחרונות עולה כוחה של ה- טיקטוק בתור הרשת החברתית של שכבת הגיל הצעירה יותר (בני נוער בעיקר). כל אחת מהרשתות החברתיות המופיעות לעיל, מהווה פלטפורמה אידיאלית עבור כל אחד ואחת מהמפרסמים שביניכם המעוניינים להגיע לקהל היעד הרלוונטי לגביו, וכל זאת באמצעות פתרונות השיווק הדיגיטלי המוצעים לכם על ידי הרשת החברתית עצמה.

ניהול מדיה חברתית – כיצד?

על מנת להוביל מהלכי שיווק ופרסום בתחום ה-SOCIAL MEDIA, קיימת חשיבות רבה לקבלת שירות מקצועי בנושא על ידי סוכנות דיגיטל העוסקת ומתמחה בנושא. שירותיה של סוכנות דיגיטלי מובילה בתחום ניהול רשתות חברתיות, יאפשרו גם לכם ליהנות מתהליכי תכנון, הקמה וניהול של דפים עסקיים בכל אחת מהרשתות החברתיות המובילות באמצעותן ניתן ליישם מגוון רחב של מהלכי שיווק ופרסום מעוררי עניין בקרב קהלי היעד הרלוונטיים לכם. לצורך בחירתה של סוכנות דיגיטל בעלת ניסיון מוכח בתחום הרשתות החברתיות, מומלץ להתייחס לפרמטרים מקצועיים כגון: שנות הוותק של הסוכנות בתחום והניסיון המעשי העומד לרשותה בכל הנוגע לניהול מהלכי פרסום ושיווק ברשתות החברתיות. מעבר לכך, מומלץ לשים דגש על היקף השירותים המוצעים לכם לצרכי ניהול הדפים העסקיים שלכם ברשתות החברתיות.

ניהול רשתות חברתיות – 5 דברים שחשוב שתדעו

  1. ניהול רשתות חברתיות באמצעות סוכנות דיגיטל מובילה בתחום,מאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות שיווקיים הכוללים בין היתר: הגברת החשיפה למותג אותו אתם מקדמים ברשתות החברתיות, פילוח ממוקד של קהל הלקוחות הרלוונטי לגביכם באמצעות אפשרויות טרגוט מתקדמות מסוגן הממתינות לכם בכל רשת חברתית, עלויות המרה נמוכות יחסית בהשוואה לפלטפורמות שיווק אחרות ברשת, אפשרות ממשית לניתוח נתונים וביצועים בכל רגע נתון באמצעות כלים סטטיסטיים שונים.
  2. לפני שיוצאים לדרך מגדירים מטרות – ניהול נכון של הפעילות השיווקית שלכם ברשתות החברתיות, חייב להיות מבוסס על מטרות פעילות בטווח הקצר, הבינוני והארוך, כאשר מטרת העל היא חיזוק המערך השיווקי שלכם ברשתות החברתיות המותאמות עבורכן.
  3. הרשתות החברתיות נועדו להגברת המעורבות של קהל הלקוחות שלכם והן אינן מהוות אמצעי תקשורת חד כיווני – ניהול רשתות חברתיות נועד בין היתר לצרכי הגברת המעורבות של קהל הלקוחות שלכם ולכן הפנייה השיווקית בכל רשת חברתית חייבת להיות מותאמת לקהל היעד אליו אתם פונים והכול ב-"גובה העיניים" ללא סופרלטיבים וסיסמאות שיווקיות חסרות תוכן.
  4. תכנון ובקרה – כל פעילות שיווקית ברשתות החברתיות חייבת להיות מתוכננת לפרטי פרטים והיא חייבת להיות מבוקרת על ידי אנשי מקצוע היודעים לבצע בדיקות תכופות ותדירות בכל הנוגע לתוצאות הפעילות בזמן אמת.
  5. שימוש מושכל בכל אפשרויות הפרסום הממומנות – ניהול רשתות חברתיות באמצעות סוכנות דיגיטל מובילה בתחומה נועד בין היתר לצרכי ניתוב מיטבי של תקציבי הפרסום אותם אתם מפנים לטובת הפעילות השיווקיות ברשתות החברתיות. במקום לזרוק כסף על כל אחת מהאפשרויות לפרסום ממומן ברשתות החברתיות, מומלץ לאפשר לאנשי המקצוע לנתב את הכסף שלכם לאפשרויות בהן ניתן להחזיר את ההשקעה וליהנות מכל היתרונות הנלוות לפעילות ממוקדת ברשת החברתית בה אתם פועלים.

טיקטוק- הרשת החברתית ששיגעה את העולם

אז על מה כולם מדברים?

טיקטוק היא אפליקציה סינית אשר רכשה את מיוזיק.לי ומאפשרת ליצור, לצפות ולשתף סרטונים. 

הסרטונים הם קצרים מאוד (דקה מקסימום) וכל משתמש יכול להוסיף מוזיקת רקע שקיימת באפליקציה או להעלות סאונד מקורי משלו. 

טרנדים

כמות המשתתפים האדירה באפליקציה תורמת להתפשטות רחבה מאוד של טרנדים. 

טרנדים (או בשמם השני- אתגרים) הם סרטונים קליטים ומגוונים שיכולים לעסוק בריקודים, מוזיקה, סאונדים ספציפיים (לרוב רפרנס תרבותי מוכר), עריכות ואפקטים שקיימים באופן מובנה באפליקציה ועוד. 

טרנדים מוצלחים הם כאלה שמגיעים לתפוצה עולמית אך לרוב לא מחזיקים יותר משבוע-שבועיים עד שמתחלפים בטרנדים אחרים. 

"פוריו"

האלגוריתם של טיקטוק עובד באופן שונה מרשתות חברתיות אחרות שבהן צריך עוקבים על מנת לקבל חשיפה. הוא עוקב אחר תחומי העניין של הצופים ועל סמך זה מראה להם סרטונים ב"פוריו" (הפיד הראשי של האפליקציה). כך יוצא שלכל אחד יש "פוריו" משלו, שמותאם לו אישית.

כל טיקטוקר, קטן או גדול, יכול להגיע לחשיפה גדולה ב"פוריו" במידה והתוכן שלו מוצלח, טרנדי ומושך. בעקבות כך צמחו כוכבים שעד אז היו אנונימים לחלוטין והיום כובשים את הרשת ואף מרוויחים סכומים גדולים בעזרת חסויות ושיתופי פעולה.

טיקטוק לעסקים

בהיותה רשת חברתית גדולה, האפליקציה יכולה להועיל גם לעסקים מסויימים להגדיל את הנוכחות ברשת.

שיווק נכון של עסק בטיקטוק צריך לקחת בחשבון את קהל היעד הגורף באפליקציה שהוא ילדים ונערים מתבגרים ועל פי זה להתאים את התוכן הנכון.

כמו לכל משתמש, גם חשבון עסקי צריך להיות מושך וקליט, להשתמש בטרנדים, מוזיקה עכשווית ולהקפיד על צילום איכותי. רק כך הצופה יוכל להתעכב עליו בפוריו.

נושאים אלו הם קצה המזלג של תחום ה-SOCIAL MEDIA, ועל מנת להיחשף לכל ההיבטים המקצועיים הנחוצים לכם, זה הזמן ליצור קשר עם סוכנות דיגיטל מובילה בתחום.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך