נגישות אתרים
הכל מתחיל בצורך.

נגישות אתרים

נגישות אתרים בהתאמה מלאה.

עד חקיקת חוק נגישות אתרים בסוף שנת 2013, לא השתמשו באינטרנט כ-20% מהאוכלוסייה המוגדרים כנכים ומוגבלים. אתרים בלתי נגישים, ללא הכלים המסייעים לעיוורים, חירשים ועוד לא שירתו אותם, ולא יכלו לתת מענה לגולשים אלה. החוק של משרד המשפטים הנו חוק מוסרי המבקש לקבל את השונה, ולעשות כל מה שניתן על מנת להנגיש לקהילה זו את העולם הדיגיטלי. יש המון כלים שהופכים אתרים לנגישים כמו תוכנות מיוחדות שמסבירות תוכנן של תמונות או מקריאות טקסטים. שימוש בסרטונים ובאודיו, הם חלק מהכלים ההופכים אתרים לנגישים. החוק מחייב כל מוסד ציבורי וכל אתר המעניק שירות, כולל חנויות און ליין. היום כמעט כל אתר ציבורי מאפשר הורדת טפסים, תשלום און ליין ועוד ולכן נגישות האתרים הללו ועוד אתרים שמעניקים שירות יהיו מעתה זמינים וידידותיים גם לאוכלוסיית הנכים.

נגישות לאתר- חוק מוסרי.

בארץ חיים כ-720 אלף אנשים המוגדרים כנכים הם מהווים כ-18% מכלל האוכלוסייה הפיכת אתרים לנגישים מאפשרת להם לנצל את פלטפורמת האינטרנט בצורה מרבית ומקלה עליהם קבלת שירותים ממוסדות ציבוריים המוענקים דרך הרשת. נגישות לאתר מחייבת התאמתו על פי חוק לכלים טכנולוגיים אשר יאפשרו גם לעיוורים לגלוש, וזאת באמצעות אמצעים טכנולוגיים באתר כמו סרטונים, אודיו, וידיאו ועוד. תקנות הנגישות נועדו להסיר את החסמים שמנעו מאנשים עם מוגבלות לגלוש ברשת. חובת הנגשת האתרים מוטל על כל אתר של מוסד ציבורי וכל אתר שמספק שירות כולל חנויות און ליין ועוד. ההנגשה כוללת התאמות באתרים וכן באפליקציות כדי לאפשר גם לאנשים מוגבלים לגלוש בו. אנו מבצעים הנגשת אתרים.

תקנות הנגישות לאתרים.

תקנות הנגישות לאתרים קובעים, מה כל אתר חייב לכלול, כדי לאפשר גלישה נוחה וחלקה גם לבעלי מוגבלויות. תקנות הנגישות בארץ, תואמות את הנחיות הנגישות הבינלאומיות. ההתאמות ונגישות האתרים מבקשים להקל על אנשים עיוורים ומוגבלים בראייה, אנשים עם מוגבלות פיזית עם קושי בתפעול הידיים, ואנשים עם בעיות קוגניטיביות לגלוש ברשת. כמו כן קהילת כבדי השמיעה והחירשים ועוד. משתמש עיוור למשל ישתמש בתוכנה שביכולתה להקריא מידע מהמחשב, הוא יכול לקרוא את הטקסטים, לקבל מידע על תוכן התמונות באתר, ויהיה מסוגל להוריד טפסים, לשלם תשלומים ולעשות כל פעולה שניתן לעשותה דיגיטלית. התאמות הנגישות דורשות כתיבת קודים תקניים לאתר וניצול טכנולוגיות חלופיות למולטימדיה ותמונות.

הנגשת אתרים זו מחויבות חברתית.

בחברה בה יש גם אנשים מוגבלים, יש להתייחס אליהם ולכבד אותם כמו לכל זולת למרות ואף מוגבלותם. זוהי מחויבות מוסרית וחברתית, כלפי אנשים שלא שפר עליהם גורלם והם סובלים ממגבלה מסוימת המקשה על תפקודם כאחד האדם. הנגשת אתרים, כמו גם הנגשת מקומות בילוי, מוסדות ציבור ועוד, נועדה לגרום לחברה להבין, שאי אפשר להתעלם מן השונה ועצם הערמת מחסומים המונעים מאנשים מוגבלים לגלוש באינטרנט, או להגיע לכל מקום היא בבחינת כשל חברתי שיש לתקנו. ככל שנעשה יותר שינויים שיקלו על חייהם של נכים ומוגבלים, כך המחויבות החברתית שלנו תבוא לידי ביטוי במלוא המשמעות. הנגשת אתרים זה עוד נדבך בדרך לקבל את השונה ולסייע לו בכל דרך.

נגישות חכמה ברשת.

אנו מספקים בנפרד שירותי בדיקת נגישות אתרים, שירותי הנגשת אתרים, ‏ושירותי בניית אתרים.

חברתנו היא חברה מקצועית המספקת שירותים גם בתחום הנגשת אתרים ע"פ התקן האירופאי והאמריקאי. תקן נגישות אירופאי הינו חלק חשוב מתהליך ההנגשה לאתר וכמו כן כמובן תקן ההנגשה האמריקאי. השוק הבינלאומי הוא חלק אינטגרלי וחשוב באתר. במיוחד כאשר מדובר על אתרי חנות ולכן יש לתת דגש רב להנגשה ברמה בינלאומית.

‏אנו מבצעים הנגשה ובדיקות נגישות אתרים שנבנו על ידי אחרים.

‏כידוע אין דבר כזה אתר מונגש באופן מלא, אלא ניתן לקבוע רק שאתר הוא ברמת נגישות גבוהה, וגם הקביעה היא נכונה לתאריך שעה ספציפיים.

בעלי התפקידים השונים בחברתנו עברו את הכשרות הנגישות הרלוונטיות השונות, ומבצעים כאמור בדיקות נגישות .

לכן, ‏ניתן לצפות ‏שכאשר אנו מוציאים תחת ידינו אתר, הוא יהיה ברמת נגישות גבוה. עם זאת, איננו מתחייבים על כך למי שלא מזמין מאיתנו בדיקת נגישות בנפרד מהזמנת האתר.

לחילופין, ניתן להתקין תוסף נגישות חינמי ללא תוספת תשלום, אל הוא מסופק (ללא תשלום) על ידי צד שלישי, וכאמור איננו מתחייבים על רמת הנגישות מבלי שמזמינים מאיתנו בדיקת נגישות.

הנגשת אתרים היא לא רק חלק מאחריות חברתית, היא גם מגדילה את כמויות הגולשים באתר. לכן ככל שהאתר שלכם יהיה נגיש בצורה חכמה, כך תוכלו לזכות בגולשים נוספים. אתר נגיש חכם, יכיל תוכנות המסייעות בקריאת טקסטים הכתובים לאודיו, יכלול שימוש במסך ברייל לעיוורים, התכנים יוזנו עם שימוש בכותרות באזורי ניווט. כל תמונה תכלול גם תיאור של התכנים בה "ALT". יש צורך גם להזין נתונים כקוד גרפי, חלופה קולית שמחליפה את הקוד הגרפי ושימוש בתוויות לטפסים. טבלאות עם כותרות הנקראות TH, המקריאות לגולש את שם ונושא השורה או העמודה ועוד. בנוסף, יאפשר האתר שינוי צבעים והתאמה שלהם לפי צרכי הגולש.

אלה הם רק כמה שינויים קטנים שאנחנו יודעים לעשות במסגרת הנגשת אתרים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך

יש שאלות?

מי חייב לעשות נגישות לאתר?

כל אתר שהוא ספק שירות. זה יכול להיות מוסד ציבורי וזו יכולה להיות גם חנות און ליין.

למה לבחור בנו?

כי האתרים שלנו עובדים יפה מאוד ברשת. יש לנו קבלות.

מה זה אומר הנגשה בעצם?

להטמיע באתר אלמנטים טכנולוגיים שמחליפים שמיעה, ראייה ועוד. למשל שימוש בתוכנה המקריינת תוכן של תמונות (לעיוורים).

מי עושה הנגשת אתרים?

בחברת גאו מדיה צוות מיוחד שמכיר את כל התוכנות והטכנולוגיות להנגשת אתרים והוא מבצע זאת עבור אתרים שונים.

מהם האלמנטים הכי חשובים באתר נגיש?

שימוש בתמונות, תיאור טקסטואלי לתמונות. יצירת תוכן שמתייחס לסרט וידיאו או אודיו. שימוש בכותרות H1 רלבנטיות לכל עמוד. שימוש בצבעים וברקע בעלי ניגודים שמתאימים גם לאנשים הסובלים ממגבלות ראייה. הגבלה במספר ההבזקים לאנימציות ועוד.

איך עושים הנגשה לניווט באתר?

צריך לוודא שיהיה ניתן לגלוש באתר רק באמצעות המקלדת ולחיצה על מקש TAB, כדי לעבור בין האלמנטים בעמוד.

מהי הצהרת נגישות?

הצהרת הנגישות מחייבת כל בעל אתר, לפרט את מגוון השינויים שנעשו באתר כדי להפכו לנגיש.

במה מתבטא אתר נגיש?

בתוכנה לקריאת מסך, ביכולת לגלוש ללא עכבר ועוד.

האם כדאי להנגיש אתר או לבנות חדש?

אם האתר שלכם מיושן, ייתכן שכדאי יותר עבורכם פשוט לבנות אתר חדש ונגיש מאשר להנגיש את הישן.

כמה אתרים היום נגישים?

עד כמה שידוע כ-30% מהאתרים כבר נגישים.

לקוחות מובילים.

סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל
סוכנות דיגיטל

גאו-בלוג

כל מה שצריך לדעת.