קידום אתרי וורדפרס – הדרך שלך בגוגל

קידום אתרי וורדפרס

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

WORDPRESS, מערכת קוד פתוח שהחלה את דרכה כמערכת ייעודית להקמת בלוגים ברשת, הפכה בשנים האחרונות לאחת ממערכות הקוד הנפוצות ביותר בעולם לצרכי תכנון, בנייה והקמה של אתרי אינטרנט מכל סוג, וכיום, אחד מכל שלושה אתרים ברחבי הרשת הוא אתר וורדפרס שלגביו ניתן לפעול במספר דרכים שונות לצרכי קידומו במנוע החיפוש של גוגל. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע מקצועי על תהליכי קידום מקצועיים לאתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס – מהיכן מתחילים?

קידום אתרים אשר פותחו, הוקמו ונבנו בסביבת מערכת קוד פתוח מסוג WORPRESS, היא פעולה מקצועית שתחילתה זהה לכל תהליך קידום של אתרים אשר נבנו באמצעות מערכות קוד סגור, וזאת במסגרת מה שמכונה בעגה המקצועית: אפיון אתר למטרות SEO ו-PPC.

כידוע, הליך קידום אתרי וורדפרס במנוע החיפוש של גוגל, מתאפשר באמצעות שתי שיטות קידום עיקריות, האחת באמצעות מערכות הפרסום הממומן של גוגל (ה-ADWORDS) והשנייה במסגרת מה שמכונה קידום אורגני (SEO). מיטוב תהליכי הקידום בשתי השיטות חייב להיות מבוסס על תהליך אפיון מקדים במסגרתו אנו בוחנים את הנושאים הבאים:

  • סביבת התחרות של האתר בגוגל
  • אפיון קהלי היעד הרלוונטיים לתחום עיסוקו/פועלו של האתר
  • איתור מילות וביטוי המפתח המשמשים לצרכי הצגת שאילתות חיפוש לגוגל על ידי קהלי היעד

אופטימיזציה למטרות קידום אתרי וורדפרס

במקביל לנושאים הנ"ל, קיימת חשיבות רבה ליישומו המקצועי של תהליך המכונה אופטימיזציה לאתרי וורדפרס במסגרתו מתבצעת  בדיקה מעמיקה בכל הנוגע לנראות האתר והתאמתו לקריטריונים השונים על פיהם האלגוריתמים של גוגל עתידים לקבוע את דירוגו של האתר תחת כל שאילתת חיפוש רלוונטית. בין היתר הנושאים הנבדקים במהלך התהליך נכללים: מבנה ונראות האתר, מהירת טעינת האתר, התאמתו הרספונסיבית של האתר לסביבת המובייל, איכויות התוכן באתר וסוגי תוספי וורדפרס המצויים באתר המיועד לקידום.

מה חשוב לדעת על תוספי וורדפרס למטרות קידום?

תוספי וורדפרס הם למעשה הגדרה כוללת לכל סוגי הפיצ'רים והתוספים אותם ניתן להטמיע באתרי אינטרנט אשר נבנו באמצעות מערכות קוד פתוח מסוג WRDPRESS. תוספים אלו ניתנים להטמעה במערכת האתר בכל רגע נתון והם מאפשרים את שדרוגו של האתר בהתאם לסוג התוסף המוטמע בו. בין יתר סוגי התופסים השימושיים ביותר למטרות קידום אתרי וורדפרס נכללים תוספים למטרות שיפור מהירות טעינת האתר, תוספים לשיפור אבטחת המידע באתר, תוספים לשיפור התאמתו הרספוניסיבית של האתר לסביבת המובייל ועוד. חשוב לציין שקיימים מספר תוספי וורדפרס המיועדים ומותאמים מראש לצרכי SEO, והטמעתם בסביבת האתר חייבת להיעשות לאחר בדיקה מקיפה של כל הנושאים המופיעים לעיל.

טכניקות קידום לאתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס מתאפשר באמצעות טכניקות/שיטות קידום שונות אותן חשוב להתאים לאופי וסוג האתר, קהלי המטרה וסביבת התחרות. שיטות קידום אלו מבוססות על פעולות ON PAGE אותו יש ליישם באתר במהלך קידומו ופעולות OFF PAGE המבוססות בין היתר על הגברת הנוכחות ברשת של האתר המקודם ותפעול מערך קישורים נכנסים לאתר.

בנוסף לקידום אורגני של האתר במנוע החיפוש, ניתן לבצע פעולות קידום בפלטפורמות נוספות של גוגל וביניהן: גוגל מיי ביזנס המיועד לצרכי קידום אתרים של עסקים, אנשי מקצוע ובעלי מקצועות חופשיים המשויכים לאזור גיאוגרפי מסוים, גוגל שופינג המיועד למטרות קידום אתרי מסחר אלקטרוני, וכמובן, קידום SEO באמצעות ה-יוטיוב.

הסודות המקצועיים שמאחורי קידום מוצלח של אתרי וורדפרס

כאשר נבצע בניית אתר וורדפרס אנו נקבל מערכת מובנית לניהול תוכן האתר, והדבר מאפשר לבעלי/מפעילי האתר ו/או לאנשי הקידום, לבצע מגוון רחב של התאמות תוכן דינמיות התורמות רבות להליך הקידום. שימוש נכון במערכת ניהול התוכן מאפשרת יצירה של תגיות מטא המסייעות רבות להיררכיה נכונה של חלקי האתר השונים (במידה ומדובר באתרי וורדפרס המגיע כדף גלילה מרכזי אחד) או עמודי האתר במקרים בהם מדובר באתר וורדפרס המגיע עם מספר כזה או אחר של עמודים.

האפשרות העומדת לרשות בעלי/מפעילי האתר ו/או אנשי הקידום בכל הנוגע לביצוע התאמות דינמיות של תוכן האתר ותיאור ממוקד יותר של תגיות ה-מטא, הן הסודות המקצועיים מאחורי הליך קידום מקצועי ויעיל במיוחד של אתרי וורדפרס, כאשר למיומנות ולהיכרות המקצועית של אנשי הקידום המלווים את התהליך, משקל רב בנוגע להשגת הדירוגים הגבוהים ביותר תחת כל מילת/ביטוי מפתח ולאורך זמן.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך