ניהול עמוד אינסטגרם – בדיוק לקהל שלך!

ניהול עמוד אינסטגרם

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

ניהול עמוד אינסטגרם איננו פעולה חובבנית, בעיקר כאשר מדובר על ניהול עמוד של מותג כלשהו, מוצר חדש ועוד, אומר מומחה לניהול עמודי אינסטגרם של לקוחות סוכנות דיגיטל בתל אביב. מאחורי כל פוסט ותמונה שמעלים לדף הזה, חייב להיות קונספט שמשרת את המותג, מקדם אותו, חושף אותו נכון ועושה לו מה שנקרא שם טוב.

אנשים רבים ובעיקר צעירים מאוד אוהבים את הרשת החברתית הזו לשיתוף תמונות וצילומים ומידע ברשת חושף עליה מידע מעניין מאוד.

הרשת שהוקמה בשנת 2010, הוצעה להורדה בחנות האפליקציות של אפל ובתוך חודשיים כבר הורדה האפליקציה ע"י מיליון משתמשים. שנה אחר כך הם כבר מנו 10 מיליון. ב-2012 היא נרכשה ע"י פייסבוק והיו בה כבר 25 מיליון משתמשים רשומים.

נכון ל-2019 יש בארץ היום כ- 3.5 מיליון משתמשים ולכן כל עסק שעדיין אין לו חשבון אינסטגרם, צריך לחשב מסלול מחדש. איזה מפרסם יכול להפסיד כל כך הרבה לקוחות פוטנציאליים.

ניהול דף אינסטגרם דורש כישרון

אפשר בהחלט לומר כי במובן רב, אינסטגרם הוא כלי שיווק ממדרגה ראשונה וכלי נהדר ליחסי ציבור, אבל בשביל להיות ויראליים, לקבל עוקבים חדשים ולקבל הרבה לייקים, חשוב שהדרך בה ייעשה ניהול עמוד אינסטגרם עסקי, יהיה מקצועי גם ברמת ההחלטה איזה תכנים להעלות וגם ברמת הבחירה של התמונות.

כאשר מדובר באינסטגרם עסקי, הפרסומים חייבים להיות תואמים לתוכנית מקצועית שהמטרה שלה היא להפיץ מסרים, לחשוף מידע על מותגים, לבצע השקה באמצעות האינסטגרם ולכן החשיבה היא בכלל שיווקית ולא חברתית.

חשוב לבחור תמונות שמייצגות נכון את המותג שלכם, וגם הפוסט צריך להיות מעניין. היום גם העוקבים באינסטגרם לא עושים לייק לכל חשבון שהם נתקלים בו.

אינסטגרם- 51% מהחשבונות הם של נשים

כנראה שיש משהו בצילום סרטונים או תמונות שצריך יד נשית, אחרת קשה להסביר מדוע כ-51.5% מחשבונות האינסטגרם שייכים לנשים. הן כנראה משקיעות יותר בלוק, לא רק באופנה אלא בכל דבר, ובגלל שיש ממד של צילום ועריכה זה כנראה קוסם להן. ניהול עמוד אינסטגרם של מוצר כלשהו לנשים בהחלט יכול להצליח ברשת הזו, משום שכאמור ניתן להגיע להרבה מאוד נשים בבת אחת, שמחכות לפוסטים ותמונות מעניינים. מפרסמים של מוצרים נשיים בהחלט שולטים היום באינסטגרם בגלל האחוז הגבוה של חשבונות הנשים. אבל מעבר לכך שיש יעד חשוב גם לחשוב על איזה תכנים רוצים להפיץ, איזה מסרים ובמה להתמקד. מאחורי כל פרסום חייב להיות קונספט ברור ומטרות.

כל הצעירים באינסטגרם

גם מפרסמים לצעירים נוכחים באינסטגרם שכן מנתונים עולה שזו באמת רשת שיש בה הרבה מאוד צעירים. אבל לא רק- 33% ממחזיקי חשבונות האינסטגרם שמהווים בארץ כמיליון איש, הם בגילאי 25-34 ו-65% מהם משתמשים בחשבון שלהם באופן יום יומי. אם יש לכם מה למכור להם, זה בדיוק הערוץ המתאים. בנוסף יש נתון שאומר שמדי יום נוספים מצטרפים חדשים לאינסטגרם בגילאי 25 פלוס.

הנתונים הללו משקפים את קהלי היעד שנמצאים באינסטגרם ומשמשים מפרסמים שונים, בהעלאת קמפיינים ממומנים המיועדים לקהל הזה. בעולם הפרסום אף פעם לא היה קל יותר להגיע לקהלי יעד מאשר בזמן הזה.

כלי הפילוח כמו גם הדרך בה מציע האוסטרים לפרסם מחייבים ניהול עמוד אינסטגרם. אפשר לומר כי הפלטפורמה הזו משמשת כמו שלט פרסום נודד, האם הייתם מפרסמים כל דבר על שלט הפרסום שלכם?

המומחים בגאו מדיה סוכנות דיגיטל מדברים המון על כך שפרסום של תמונה או פוסט, מחייבים גישה חדשה ומקורית. אפשר לחשוב על רעיונות איך להעלות תמונות ופוסטים מוצלחים. ראשית כל יש לחשוב ואחר כך יבואו הרעיונות.

תמיד טוב לשתף.

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
וואטסאפ
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך