איזה סוגי קידום אתרים יש בגוגל?

קידום אתרים בגוגל

בפני כל בעל אתר, עומדים שני סוגי קידום אתרים בגוגל שפירושם לקדם את האתר שלהם למקומות גבוהים בגוגל. האפשרות הראשונה היא קידום ממומן בגוגל, והאפשרות השנייה היא קידום אתרים אורגני.

מה זה בעצם אומר?

רשת האינטרנט גדולה ועמוסה באתרים. הכניסה של הגולשים נעשית באמצעות שאילתה בגוגל. גם אם מישהו מחפש מידע, כיסא, שולחן, וילון או כל דבר אחר, הוא דבר ראשון מקליד את הבקשה שלו בגוגל.

גוגל מעלה את שמות האתרים שמכילים את המילים שהגולש הקליד. איך הוא יודע איזה אתרים להעלות? מאוד פשוט. הזחלן שלו סורק את האתרים ועולה על המילים הללו בתכנים של האתרים ופשוט שולף את האתרים האלה לתוצאות בגוגל.

הבעיה שדורשת קידום אתרים אורגני, מתחילה מכך, שלגוגל בעמוד הראשון יש אפשרות להעלות מספר מוגבל של אתרים וידוע הוא שגולשים בדרך כלל, לא עוברים אפילו לדף השני. זאת אומרת שאם הם לא יעלו בעמוד הראשון, הגולשים לא יגיעו אליהם.

קידום אתרים אורגני מעלה אתכם לדף הראשון בגוגל

קידום אתרים אורגני פועל בצורה של כתיבת תכנים המכילות את מילות המפתח באמצעותם מחפשים הגולשים מידע או מוצרים או שירות. למשל אם אתר מוכר מחשבים, הוא צריך שבתכנים שלו באתר תופיע המילה מחשבים הרבה מאוד. זה לא אומר שגוגל יעלה אותו גבוה ברשימה, זה יקרה רק אם הוא יעשה קידום אורגני במסגרת קידום אתרים בגוגל.

מה זה אומר קידום אורגני?

איש קידום אורגני אחראי על כך שבתהליך די ממושך, האתר שלכם יגיע למקומות הראשונים בגוגל. הוא יקדם אותו כל יום מבחינת ההתאמה שלו לדרישות של גוגל, לא רק ברמת הכנסת מילות המפתח אלא בעוד פרמטרים שאנשי הקידום בקיאים בהם. המקדם האורגני צריך לדאוג לכך שהאתר שלכם יתאים לדרישות של גוגל, ולכן הוא יהיה קריא וחשוף בעיניו. לכן כאשר מישהו יקליד שאילתה מסוימת בגוגל, האלגוריתם שלו כבר יזהה את האתר שלכם עם מילות המפתח ויבלוט מעל אתרים דומים בתחום בגלל שמישהו עושה לו קידום אורגני.


אתם בקניון העצום ביותר בעולם

אפשר להשוות את האינטרנט לקניון הכי עצום בעולם. יש בו ביליוני אתרים בהמון שפות ובתוך כל הכאוס הזה גם האתר שלכם שמוכר ספריות נמצא. אז איך הגולשים יגיעו אליכם. הם בטוח לא יגיעו אם לא תעשו לו קידום אתרים בגוגל או קידום אורגני.

מקדם האתרים שלכם ידאג שבאתר שלכם יהיו תכנים ברמה גבוהה, שיכללו את מילות המפתח הרלבנטיות לכם: ספריות, מדפים, ארונות ספריה, וכל מוצר אחר שאתם מוכרים. המקדם ידאג שהאתר שלכם יתאים לדרישות של גוגל, לא רק מבחינת התכנים אלא גם מהיבטים של קוד האתר ועוד. זה אומר שהאתר שלכם יהיה חשוף בפני גוגל יותר מאתרים אחרים שלא עושים קידום אורגני. לכן כאשר מישהו יקליד “ספרייה” גוגל יעלה את האתר שלכם לפני אתרים שלא עושים קידום אורגני, כי הם לא חשופים בפניו.

קידום אורגני זה תהליך אז סבלנות

קידום אורגני הוא תהליך ארוך וממושך, אך בסופו של דבר הוא מניב תוצאות מצוינות. קידום ממומן למשל הוא תהליך הרבה יותר מהיר שחושף את האתר מיד באמצעות המודעות, אבל אם אתם רוצים להיות חשופים ונגישים לגולשים, אתם צריכים לעשות קמפיינים כל הזמן וזה עניין של תקציב.

קידום אורגני כולל תהליך די סיזיפי שבסופו של דבר ימקם את האתר שלכם צעד אחר צעד אל המקומות הראשונים בגוגל. אף אחד לא יכול להרשות לעצמו בתחרות הקיימת לוותר על השירות הזה.

תמיד טוב לשתף.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
מייל

עוד דברים מעניינים.

רוצה להתחיל?

יאללה לעבודה!

מחכים לך עם תוכנית דיגיטל שמתאימה בדיוק עבור העסק שלך

דילוג לתוכן